Top destinace na dovolené: Fotografie z nich si budete muset zvěčnit | Dárečkyodsrdce.cz
28.06.2023
DarčekyOdSrdca
2023-06-28 Top destinace na dovolené: Fotografie z nich si budete muset zvěčnit      Délka čtení: 3 min.

Top destinace na dovolené: Fotografie z nich si budete muset zvěčnit

Dovolenou si můžete užít dvakrát. Poprvé, když jste na ní a podruhé, když si prohlížíte fotografie, které jste během ní nafotili. Vystavení fotografií bude pro Vás po navštívení těchto míst proto samozřejmostí. Pojďme se podívat na několik z nich.

Jazero s horami

Kam vyrazit nejdříve? Pokud hledáte tipy, kam se jet podívat, inspirujte se těmito místy. Jejich panensky čistá příroda Vás nechá v němém úžasu.

1. Navštivte Středozem u protinožců

Nový Zéland je nepochybně navždy spojen s příběhem Pána Prstenů a Hobita. Domov Bilba si zamilují nejen všichni milovníci příběhu od J. R. R. Tolkiena, ale tak i každý, kdo miluje člověkem nedotknutou přírodu.

Zelený – tak je možné jedním slovem popsat Nový Zéland, ostrov nacházející se u Austrálie. Obrovské travnaté pláně dostanou Vás, i Váš fotoaparát. Můžete navštívit domečky hobitů ve čtvrti Waikato nebo se vydat k sopce Taranaki nebo Tarawera.

Abyste si domů odnesli suvenýr ve formě krásných fotek, navštivte jeskyni Cathedral Cove, která je jedním z nejvíce fotografovaných míst Nového Zélandu. Pro unikátní fotky zajděte k západnímu pobřeží ostrova, kde se rozprostírají hory Jižních Alp. Nevynechejte také návštěvu národního parku Fiordland. Najdete v něm známé fjordy Milford Sound a Doubtful Sound, jako i překrásná jezera s průzračně čistou vodou.

Zelené louky, nádherné pláže, čisté moře a hory se sopkami – na Novém Zélandu si přijde na své každý milovník přírody. Kromě zážitků si domů odnesete i unikátní fotografie, které si můžete zavěsit na stěnu.

2. Island, krajina vodopádů a gejzírů

Kopce se zelenými loukami, na kterých se pasou huňaté ovečky se střídají se skalami a vodopády. Není překvapivé, že ročně navštíví Island více než milion turistů a číslo rok co rok stále roste.

Nejmírumiluvnější krajina světa se pyšní mnohými přírodními skvosty, jako je například národní park Thingvellir nebo vyhlídka Almannagjá. Známé jsou typické malé domečky, které se tu a tam ukáží ve středu nedotknuté přírody.

Navštívit můžete hlavní město Reyjavík, které je známé svou ekologií a čistotou. Známá a fotogenická je ulička Laugavegur. Jen pár kilometrů od města se už rozléhá panenská příroda.

3. Protancujte zelené Irsko

Přesuneme se o kousek dál z Islandu do Irska. Pokud hledáte ty nejlepší místa na fotografování v Irsku, zamiřte k starobylým irským památkám, které jsou na seznamu UNESCO. Zaujmou Vás megalitické hrobky Newgrange nebo ostrov Michalova skala, kde v 7. století našeho letopočtu žili první irští křesťané.

Vyhledávanou je také fotogenická oblast Wicklow Mountains, kde se nachází středověká dědinka Glendalough. Vyfotografovat si tu můžete krásnou irskou panoramu a ledovcové jezera, která Vás a Váš fotoaparát nenechají chladnými.

Nevynechejte ani samotný Dublin, místo kde se pije irská whisky a tancuje se do rána. Oblíbená je čtvrť Temple Bar, kde se setkávají všichni mladí.

4. Zamilujte si srdce Indonésie, Bali

Ostrov v Indonésii láká rok co rok stále více turistů. Bali je domovem milých domácích, kteří Vám s radostí ukáží ty nejhezčí místa. Navštívit můžete známé zelené rýžové plantáže Tegallalang u města Ubud, které nenajdete nikde jinde.

Jedním z nevšedních míst, která také rozhodně nevynechejte na Bali, je opičí prales ve městě Ubud. Právě zde volně žijí Makaci. Veselé dlouhoocasé opice, které jsou tak zvyklé na lidi, že se Vám určitě podaří nejedna krásná momentka.

zelené ryžové plantáže

Na Bali zažijete džungli, sopku a vodopády a můžete si zasurfovat na divokých vlnách na pláži Canggu. Díky převážně hinduistickému náboženství tu najdete překrásné staré chrámy. Bali je rozmanitá krajina, kde si na své přijdou především milovníci slunce, tepla a pláží. Fotografie z těchto míst v sobě nesou relaxační nádech exotických dálek.

5. Oslnivě bílá a modrá, to je Santorini

Ikonické, fotogenické souostroví sopečného charakteru by mělo být Vaší volbou, pokud plánujete strávit dovolenou v Řecku. Jeho kaskádovité uličky lemované barevnými květy, modré střechy a neopakovatelné výhledy přímo nabádají k focení. Nevadí Vám, když se tu trošku ztratíte, protože vždy objevíte novou pláž či místní trh. 

Věděli jste, že právě v hlubinách moře okolo Santorini je údajně potopená bájná Atlantída? Či to, že prý je tu více kostelů než domů? Budete z tohoto místa skutečně unešení.

Santorini

6. Provensálská levandule a chutné víno

Provensálsko leží v jihovýchodní Francii. Je to další z míst, která jsou skutečně rájem na zemi. Malá městečka a dědinky, útulné vinárničky a nekonečné lány rozkvetlé levandule. V případě, že ji milujete stejně jako my, určitě si přijdete na své. 

Pokud máte dost času, vyberte se sem autem nebo si ho půjčte na místě. Tato oblast skutečně stojí za prozkoumání.

Provensálsko

7. Barevná a plná umění - taková je Barcelona

Barcelona je hlavní město Katalánska, ležícího na severovýchodě Španielska. Nejvíce jej poznačila tvorba velkého Gaudího, kterého přítomnost tu budete cítit téměř na každém kroku při procházce centrem města. Kromě známé katedrály s názvem Sagrada Familia, za návštevu určitě stojí Park Güell. Objevíte tu nádherné stavby jako z pohádky, zdobené typickou mozaikou, či sochu ještěra, který je jedním ze symbolů města.

Nechce se Vám cestovat? I doma najdete spoustu kouzelných míst

V případě, že máte dalekých cest a horka dost, zkute toto léto zůstat věrní rodné hroudě. Projít se po klidném lese, zchladit v čisté bystřince ledového potůčku, vidět kamzíky, zkusit si hru na píšťale či dopřát si oddych v některých z našich hor určitě není zlá volba. Někdy při kráse, kterou nabízí cizina zapomínáme na to, co máme doma.

Slovensko

Nezapomeňte si zvěčnit své vzpomínky

S krásnými záběry z dovolené se určitě rádi pochlubíte na sociálních sítích. Kromě toho, můžou Vaše fotografie sloužit i jako dekorace. Je spousta možností jak mít své vzpomínky stále na očích, ať už formou fotoobrazu, či krásné fotografie na hliníkové desce.

Za dovolenou zaplatíme nemalé částky, ale fotografie si často necháme jen pro sociální sítě, což je škoda. Vytiskněte si fotografie ze svých cest a ozdobte si s nimi svůj příbytek. Pohled na ně Vás během sekundy přenese na místa krásných vzpomínek.

Zvěčnit své vzpomínky na fotodárečku