Plesová sezona se blíží: 5 způsobů, jak vyniknout | Dárečkyodsrdce.cz
17.01.2023
DarčekyOdSrdca
2023-01-17 Plesová sezona se blíží: 5 způsobů, jak vyniknout      Délka čtení: 2 min.

Plesová sezona se blíží: 5 způsobů, jak vyniknout

Plesová sezona začíná obvykle 6. ledna a končí v Popeleční středu. Je to období, kdy si zaručeně vyberete z množství reprezentačních nebo tematických plesů. Máte už i Vy lístky na nějaký z nich? Nebo ještě jen přemýšlíte, že byste se konečně tento rok po delším čase odhodlali vyvětrat své oblíbené taneční střevíce?

ples

Přinášíme Vám pět skvělých nápadů, jak si ples naplno užít a zároveň zaujmout už na první pohled.

Tip první: Nalaďte se tuto plesovou sezonu na lidovou notu

Folk styl a lidové prvky nejsou obvyklou volbou při výběru plesové róby. Pokud si však vezmeme jejich předchůdce – dědinské veselky, každé děvče se pyšnilo tradiční výšivkou ze svého kraje. I dnes stále platí, že lidové motivy jsou trendy. V posledním čase se objavují nejen jako originální ručně vyráběné kousky oblečení, ale vzory často přebírají dizajnéři a módní návrháři do plesových rób. Líbí se Vám tradiční motivy, ale nenašli jste žádné šaty v tomto duchu? V tom případě doplňte svůj plesový outfit o zajímavou kabelku, naušnice, stuhu nebo blejzr ve folkovém stylu.

Tip druhý: Páni, vsaďte na originální kravatu

Ikdyž dnes máte na výběr z množství zajímavých motýlků, ani taková klasika, jakou je kravata, nemusí být nudná. Nedaří se Vám najít takovou, která by dokonale zapadla k róbě Vaší polovičky? V tom případě si ji vyrobte. Kravata s vlastním potiskem může být nakonec tím nejoriginálnějším doplňkem celého plesu. Netradiční vzor, grafika nebo dokonce i nápis v případě méně formálnější události Vám zaručí, že ostatní hosté z vás nespustí zrak.

Tip třetí: Oblečte se na plesovou sezonu ve stylu 70-tých, 80-tých nebo 90-tých let

Móda a módní styly se přece opakují. Ikdyž každoročně určují trendy plesových rób dizajnéři, nadčasové kousky z předešlých období rozhodně nejsou k zahození. Ikonické volánky v sedmdesátých letech, šílené barevné kombinace v osmdesátých nebo pokus o rafinované róby devadesátých let Vám zabezpečí místo mezi najzajímavějšími plesovými róbami klidně i dnes. Vždyť kdo by neměl rád nostalgii?

Tip čtvrtý: Hitem plesové sezony je škraboška

Pokud jste si doposud mysleli, že škrabošky patří jen na maškarní ples, vyvedeme Vás z omylu. Vkusná a elegantní škraboška s jemnými líniemi nebo třpytivými kamínky je zajímavým doplňkem klasické plesové róby. Jen si představte ten zajímavý příchod, kdy se všichni hosté budou navzájem vyptávat, kdo je ta záhadná dáma se škraboškou na tváři. Nebo dokonce pán? Po tomto originálním doplňku můžete klidně sáhnout i jako pár.

maska na ples

Tip pátý: Klobouky ozvláštní každou plesovou sezonu

Pánský outfit dokáže klobouk doplnit minimálně v případě, že je součástí fraku. Napadlo Vás však, že po klobouku můžou sáhnout i dámy? Originální kloboučky, které často připomínají spíše netradiční doplňky do vlasů, se v některých případech vyrábějí přímo na míru nositelky. Kromě toho, že takovým doplňkem na sebe strhnete pozornost, můžete si být jistá, že se stejným kouskem žádná jiná dáma během celé plesové sezony nezazáří.

Načerpali jste inspiraci? Věříme, že díky našim tipům, jak vyniknout a zaujmout na první pohled, bude tato plesová sezona pro Vás nezapomenutelná. Mimochodem, máte už originální doplněk pro sebe nebo svého partnera?

Objednat kravatu s potiskem