Nechte Vaše obrazy vyniknout. Proč tisknout na kapa desku? | Dárečkyodsrdce.cz
21.06.2022
DarčekyOdSrdca
2022-06-21 Nechte Vaše obrazy vyniknout. Proč tisknout na kapa desku?      Délka čtení: 3 min.

Nechte Vaše obrazy vyniknout. Proč tisknout na kapa desku?

Zkrášlit stěny a obohatit tak prostor, ve kterém trávíme svůj čas, už dávno není pouze věcí masivních obrazů a fotografií v klasických prosklených rámech. Interiéry našich domovů jsou často zdobeny velkými rodinnými fotografiemi, které zachytávají důležité životní okamžiky nebo společné zážitky. Kromě oblíbeného tisku na plátno existují i mnohé jiné varianty, které je možné využít nejen pro tisk fotografií, ale i různých tiskovin a reklamních bannerů. Jednou z možností je Kapa deska, na kterou je možné natisknout obrázek, fotografii nebo klidně i text přesně podle Vašich představ.

obrazy na stěně

 

Co je vlastně kapa deska a jak vzniká?

Ani Vy jste se nesetkali s pojmem kapa deska? Kapa deska je tvrdá, zároveň však lehká vrstvená pěnová deska, kterou je možné nařezat do jakýchkoliv velikostí a tvarů. Vnitřek tohoto stále více oblíbeného materiálu je tvořen pěnovým polyuretanem. Ten je doplněn o vrchní pevnou vrstvu, která tvoří podklad vhodný pro digitální tisk. Vzniká tak velmi praktický a kvalitní produkt, vhodný na vytvoření fotoobrazu z Vašich oblíbených fotografií. Povrchovou vrstvu je možné přímo potisknout, nebo použít metodu zvanou kašírování.

 

Kašírování na kapa desku

Kašírování je v podstatě nalepení papíru, fotografie, resp. jakéhokoliv výtisku na tvrdý materiál, kterým může být například kapa deska. Chtělo by si Vaše dítě ozdobit dětský pokoj obrazem s fotografií z narozeninové oslavy? Lehká kapa deska, s použitím techniky kašírování fotografie, je ideálním řešením.

 

Vlastnosti a výhody, které kapa deska nabízí

Ať už máte v plánu obnovit interiér svého příbytku, nebo kanceláře, kapa deska má několik vlastností, díky kterým se řadí mezi populární a oblíbené způsoby na vytvoření působivého fotoobrazu.

Výhody, které kapa deska jako materiál na tisk nabízí:

  • je lehká
  • je nerozbitná – oceníte hlavně u malých dětí
  • barvy jsou jasné a syté

Velké využití nabízí tisk na kapa desku díky svým vlastnostem, mimo výroby fotoobrazů, i při vytváření propagačních panelů, reklamních tabulí, dárkových poukazů a podobně.

 

Kapa deska nebo plátno?

Rozhodujete se právě, či si pro Váš podařený záběr z rodinné dovolené s pozadím moře v krásných odstínech vybrat tisk fotografie na plátno, nebo bude vhodnější kapa deska? V první řadě je na místě určit si, co od obrazu očekáváte, kde bude umístěn a jaké vyobrazení se pro daný záběr hodí více. Pokud si přejete obraz vystavit v obytné části domu, kde se denně při bláznění Vašich dětí může stát, že obraz bude shozen, vhodným výběrem pro Vás bude právě kapa deska. Její největší výhodou je totiž právě lehkost a nerozbitnost. Tisk na kapa desku navíc dává vyniknout Vašim fotografiím a barvám na nich zachyceným. Proto bude určitě na místě zvolit fotoobraz na lehčené kapa desce, který je navíc možné doplnit i dřevěným orámováním.

 

Tipy, jak si vytvořit dokonalý doplněk z kapa desky

I Vám na Vaší stěně něco chybí, ale nevíte, jaký typ doplňku zvolit, aby prostor nabrat správnou atmosféru? Přinášíme několik tipů, které Vám pomůžou při výběru.

obraz na kapa desce

Fotografie

Jednou z možností je vytvořit si doplněk do Vašeho interiéru v podobě fotografií. Oblíbenými jsou právě ty, které zachytávají důležité životní okamžiky, případně rodinné fotografie z různých událostí nebo společných výletů a dovolených. 

Pokud jste milovníky přírody a jejích krás, nebo určitého druhu zvířat, můžete si svou domácnost ozdobit obrazem v tomto duchu. 

Zajímavým tipem na výběr jsou i fotografie různých panoram oblíbených měst či historických památek ze světových metropolí.

 

Citáty a důležitá data

Další možnost, která se těší oblibě, představují různé citáty. Ty jakýmsi způsobem vystihují Váš život, Vaše pocity a životní hodnoty. Z mnohých známých citátů můžete použít například:

  • Šťastný je ten, kdo našel štěstí v rodině.
  • Domov je tam, kde tě čeká láska.

Nebo si jednoduše výtiskem textu na kapa desku zvěčněte důležité datumy Vašeho společného rodinného života. Víte tak zaznamenat datum Vaší svatby nebo data narození členů rodiny. Připojit můžete, co uznáte za vhodné a použitím okrasného typu písma tak vytvoříte jedinečný doplněk Vaší domácnosti.

Ať už se rozhodnete vyvěsit si na stěnu obraz s rodinnou fotografií, panoramatickým obrázkem, nebo si vyberete některý z citátů, kapa deska doplněná dřevěným orámováním bude výborným estetickým doplňkem Vašeho interiéru. Aby do něj obraz dokonale zapadl, máte možnost zvolit si barvu dřevěného rámu a sladit ho tak s Vaším nábytkem. Při vytváření fotoobrazu s dřevěným orámováním si můžete vybrat ze tří barev – bílá, tmavěhnědá a černá. Proto s vytvořením takového obrazu neváhajte a nezapomínejte, že nezáleží na tom, jaký foto doplněk si zvolíte. Podstatné je vytvořit ho tak, aby byl pro Vás víc než jen doplňkem.

 

Vytisknout fotku na kapa desku