Moderní fotoobrazy, které se hodí do obývacích pokojů. Inspirujete se? | Dárečkyodsrdce.cz
01.02.2022
DarčekyOdSrdca
2022-02-01 Moderní fotoobrazy, které se hodí do obývacích pokojů. Inspirujete se?      Délka čtení: 4 min.

Moderní fotoobrazy, které se hodí do obývacích pokojů. Inspirujete se?

Fotoobraz do obýváku v moderním, ale i tradičním interiéru dokáže dotvořit atmosféru a dodat celému konceptu tu správnou tečku. Že právě takový hledáte? V tom případě čtěte dál.

Přinášíme tipy, podle čeho fotoobraz do obyváku vybrat a také několik inspirativních trendů v duchu aktuálního moderního minimalismu a kreativity.

obývák s tyrkysovou sedačkou a obrazem

 

Fotoobraz do obyváku vybírejte podle stylu, ale i úlohy, kterou má plnit

Některá kritéria výběru fotoobrazu do obýváku či jiné místnosti ve Vaší domácnosti jsou jasná bez toho, abyste se nad nimi museli zamýšlet. Nakonec, základem je, aby se Vám obraz líbil.

Jsou však i taková kritéria, která Vás napadnou možná až ve chvíli, když už obraz nějaký ten čas na zdi visí a nesplňuje to, co byste od něj očekávali. Možná byste se divili, ale takový fotoobraz nemusí jen bezduše viset, ale dokáže celou místnost nabít tou správnou energií.

Jak tedy vybrat ten správný?

 

Při výběru fotoobrazu do obývacího pokoje se nechte vést stylem, v jakém jste interiér zařídili

Nakonec, každý z nás preferuje určitý styl nábytku a zařízení domácnosti, který v jeho domě převažuje. V obýváku s lesklými plochami a čistými liniemi byste jen stěží očekávali obraz s motivem lidové výšivky. Pokud jste, naopak, podlehli kouzlu vesnického stylu či dokonce retro stylu, zkuste se poohlédnout po obrazech, které Vás do doby minulé dokáží přenést pokaždé, když se na ně zadíváte. Avšak pozor.

Vraťme se o krok zpět k příkladu s výšivkou. I když se na první pohled do interiéru v moderním minimalistickém stylu nehodí, byli byste překvapení, jak takový doplněk dokáže strhnout pozornost a vnést do Vašeho obýváku tu správnou jiskru, kterou marně hledáte. Platí tedy, že i kombinace dvou úplně odlišných stylů dokáže vytvořit jedinečnou atmosféru. Dobrá rada v tomto případě zní – méně je více.

 

Fotoobraz v obýváku dokáže ovlivnit Vaše emoce. Jaké by měly být?

Dříve, než se rozhodnete, který fotoobraz si vybrat, popřemýšlejte nad tím, jakou funkci ve Vaší domácnosti obývací pokoj plní. U rodin s malými dětmi je často, spolu s kuchyní, centrem dění, kde rodina tráví společné chvíle, hraje společenské hry, nebo sleduje televizi. V takovém případě je na místě, vybrat si fotoobraz s veselým motivem, který dokáže vdechnout čtyřem stěnám kousek bezstarostnosti a vzbudit pocit „tepla a bezpečí“.

Pokud však jde o obývák, který je využívaný spíše pro návštěvy, případně jako oddychová místnost, klidně sáhněte po méně emotivních motivech. Například takových, které Vás naladí na vlnu uklidnění po dlouhém pracovním dni a dovolí Vašim myšlenkám klidně a bezcílně poletovat sem a tam.

Nebo je Váš obývací pokoj zároveň i Vaší pracovnou či aktuálně dočasným „home office“? V tom případě si můžete dovolit vybrat kreativnější kousky. Nakonec, i fotoobraz dokáže podnítit k inspirativní tvorbě nebo vytvořit aktivní pracovní náboj. Příkladem jsou fotoobrazy s motivačními citáty nebo i s Vaším vlastním osobním cílem, který byste chtěli v rámci seberozvoje dosáhnout.

 

Má být fotoobraz v obýváku jen nenápadný doplněk nebo upoutat každého, kdo do něj vejde?

V každém interiéru by měl být jeden dominantní prvek, který vytváří přesně tu atmosféru, kterou v dané místnosti chcete navodit. V případě obývacího pokoje je to často sedací souprava, sekretář nebo dominantní konferenční stolek. Pokud se však chcete s duchem interiéru trošku vyhrát, máte i jiné možnosti.

Vyzkoušejte se poohlédnout po nejbližším starožitnictví nebo online bazarech, kde lidé nabízejí originální kousky nábytku a dekorace. Okouzlit Vás může retro skříňka, monumentální křeslo – ušák z dob našich babiček, nebo klidně i jedinečný obraz, který do Vašeho obývacího pokoje zapadne jako chybějící dílek puzzle. Nakonec, takový fotoobraz si můžete nechat i vytvořit. Nenápadný s rozměrem od 20x20 centimetrů nebo takový, který vytvoří originální dominantu celé místnosti s rozměry přes 100x200 centimetrů.

 

Inspirace na fotoobraz do obýváku, která Vám rozšíří obzory

Nejen společenské vztahy a souhra člověka s přírodou zažívají v aktuální době jakousi obrodu. K slovu, v případě interiérového designu, se hlásí minimalismus a kreativita jako hnací motor do budoucnosti. Právě v tom duchu jsme pro Vás vybrali několik inspirativních kousků, které jako fotoobraz do obýváku docela určitě splnili své poslání.

 

Minimalismus ve vybraných barvách

Nic komplikované, že? A přece s klidnou emocí v pastelových barvách, které můžete podle potřeby sladit se svým interiérem. Takový fotoobraz působí skvěle jako jemný doplněk v obývacím pokoji, kde rádi trávíte chvíle oddechu.

 

Minimalismus, ale ve velkém

Právě toto je skvělý příklad fotoobrazu, který ve Vašem obýváku bude působit doslova jako magnet. Dominantní a přece nerušivý. Dokonale zapadne do místnosti, kterou nejčastěji používáte na setkání s Vašimi hosty.

 

Rodinný fotoobraz tak trochu jinak

Nepodlehli jste boomu rodinných fotografií na plátně? Pokud nechcete vystavovat své tváře, vystavte jiné. Klidně i zvířecí. Ve vtipném provedení můžete do svého obýváku i díky fotoobrazu vnést kousek atmosféry, která Vaši rodinu vystihuje.

 

Fotoobraz do obyváku nemusí být jen jeden

Pomocí fotoobrazů a dekorací, jakými jsou například originální hodiny, můžete vytvořit jedinečný doplněk Vašeho obývacího pokoje – mozaikovou stěnu, která se bude nést v jednom či dvou odstínech a menší prvky tak spolu vytvoří unikátní celek, který zaručeně jinde nenajdete.

 

Nechte fotoobraz promluvit

Oblíbený citát nebo motto, které Vás dokáží motivovat, ale i dennodenně připomenout to, co je v životě důležité. Už se vám valí slova na jazyk? Na fotoobrazu nakonec nemusí být žádný obraz. Postačí slova, která pro Vás mají speciální význam.

 

Přemýšlíte právě nad tím, kde byste podobný obraz mohli najít? Nemusíte prohledávat všechny obchody či proklikávat stránky a uspokojit se s něčím, co by se Vaší představě jen blížilo. Vytvořte si fotoobraz do obýváku na míru, rádi Vám podáme pomocnou ruku.

Objednat fotoobraz do obýváku