Jak vybrat vhodný dárek pro obchodního partnera a TOP klienty + originální tipy na dárečky | Dárečkyodsrdce.cz
26.10.2022
DarčekyOdSrdca
2022-10-26 Jak vybrat vhodný dárek pro obchodního partnera a TOP klienty + originální tipy na dárečky      Délka čtení: 3 min.

Jak vybrat vhodný dárek pro obchodního partnera a TOP klienty + originální tipy na dárečky

Konec roku se blíží a to je často ten správný čas na to, abychom se svým obchodním partnerům, věrným zákazníkům či TOP klientům poděkovali za projvenou důvěru a spolupráci.

Řešíte každoročně dilemu, jaký dárek vybrat? Inspirujte se našimi tipy. Pero s logem Vaší společnosti nebo dárkový koš se zrnkovou kávou přece jen už trochu vyšli z módy.

Obchodní partneři si dávají zabalený dárek

Každoroční dilema – dárky pro klienty a partnery tentokrát trochu jinak

Najít vhodný dárek pro firmy, obchodní partnery či klienty dá někdy skutečně zabrat. Hlavně, když chcete být originální a svou snahou jim tak dokázat, že považujete Váš obchodní vztah za důležitý. 

Inspirujte se těmito tipy, díky kterým můžete sklidit úspěch:

  • Dříve, než se zamyslíte nad vhodným darem, popřemýšlejte nad tím, koho se vlastně chystáte obdarovat. Podle toho, či sa jedná o věrné zákazníky, klienty s největším odběrem za uplynulý rok nebo obchodní partnery, u kterých je Vaše spolupráce pro Vás klíčová, můžete zvolit i druh dárku.
  • Při výběru obchodního dárku je velmi důležité, aby byl dárek kvalitní, ať už si vyberete cokoliv a v jakémkoliv cenovém rozpětí. Jelikož jsou tyto předměty udělované ve jménu společnosti, představují a reprezentují Vaši společnost.
  • Na obalu nešetřete. Dobrý obchodní dárkový obal je stejně důležitý jako dárek, který si vyberete. Nepokazte dobrý dárek zlým balením. 
  • Pokud je to možné, dárky doručte osobně. Vzbudíte tím důvěru, že Vám na tom skutečně a úpřímně záleží, a dojem z dárku tak bude ještě silnější.

Tipy na originální dárky pro obchodní partnery a klíčové klienty

Originální pochutina

Na trhu najdete v dnešní době neskutečné množství pochoutek, které navíc nesou přívlastek handmade. Tak máte zaručeno, že jde skutečně o originál. Díky nim můžete vsadit na ručně vyráběnou čokoládu, výběrové pralinky, originální cupcakes, cukrovinky nebo chutné perníčky s nápaditým designem, domácí med přímo od včelaře, či netradiční džemy s příměsí alkoholu.

Vyjimečný alkohol

Pokud jste se rozhodli zainvestovat o něco víc, lukrativní volbou může být například výběrový alkohol, medailové víno nebo novinka v podobě oblíbeného řemeslného piva. V tomto případě se zaměřte na skutečně kvalitní kousky, které si Váš klient nebo firemní partner v regálech nákupního centra jen tak lehce nekoupí, abyste zanechali dojem vyjimečnosti a exkluzivity.

Dárková lahev vína

Praktická drobnost

Je vhodná pro věrné zákazníky, kterých je o něco více, avšak stále jim chcete věnovat zvýšenou pozornost. Zkuste se poohlédnout po něčem, co skutečně využijí a neskončí to na dně šuflíku pracovního stolu. Vhodná je například selfie tyč, sada per, hrneček s originálním potiskem, kalendář a podobně.

Tisknutý kalendář

Hledáte něco praktické, co neskončí zaházené v nejspodnější zásuvce, ale zároveň přece chcete, abyste alespoň do rohu mohli ukrýt logo své společnosti?  V tom případě se rozhodněte pro tisknutý kalendář. 

Je jen na Vás, či vyberete stolní nebo závěsný, měsíční nebo dvoutýdenní. Mysleli jste si do teď, že je kalendář s fotkami vhodným dárkem jen pro Vaše blízké? Omyl. Vyzkoušejte ho tento rok zahrnout do dárečků pro firmy, ať už děláte obchodního manažera nebo prodáváte pneumatiky. Když navíc vyberete vhodné fotografie, úspěch je zaručen.

Koláž fotek

U firemních dárků jsme se nejčastěji setkávali s tím, že se do popředí vyzdvihoval brand. Logo společnosti zdobilo každé pero, igelitku, diář či jiné klasické dárky.

Produkty, kterými své klienty nebo partnery obdarováváte však můžou sdělit i něco víc, můžou jit do větší hloubky. Proto může být vhodným dárkem například předmět  s výstižnou společnou fotkou, kterou se poděkujete za spolupráci během celého roku. Fotky můžete umístit například na Hrneček s potiskem nebo na fotomagnetku

Máte takových fotek více? V tom případě vyzkoušejte vskutku originální koncoroční prezent – profesionální koláž fotografií. Ty nejlepší momentky a záběry, které necháte vytisknout, vytvoří dárek, který zaručeně Váš vzácný obchodní partner od nikoho jiného nedostane.

Koláž fotek se bude skvěle vyjímat i v kanceláři nadřízeného či majitele firmy, kterému by takto zaměstnanci rádi projevili vděčnost za vedení týmu. No, a pokud pracujete v oblíbeném open office, přesně taková koláž fotografií by neměla na stěnách chybět. Jako koncoroční dárek ji může nechat vyhotovit, naopak, nadřízený, který si práci a soudržnost svého týmu váží.

Zážitek nebo dárek s nápadem

Darujte těm “skutečně klíčovým” partnerům něco, co si v obchodě obstarat nemůžou. Tentokrát to chce nápad. Skvělým tipem jsou zážitkové poukazy nebo služby, jako například masáž přímo v jeho pracovisku (oblíbené office masáže).

Nebo vsaďte na originální dárkový koš s vybranými pochutinami, který sami naaranžujete. S příznačným názvem Na upršené pondělky, Na přežití během neschopenky, nebo Na povzbuzení před novým projektem si je zaručeně získáte.

Sleva/poukaz na Vaše produkty a služby

To, co skutečně potěší a reálně i využije většina Vašich odběratelů nebo zákazníků je nějaká forma slevy na Vaše produkty, případně služba jako bonus. Zároveň tak klienty motivujete k dalšímu nákupu. Praktickým způsobem, jak tento dárek udělat zároveň jedinečným, je například formou potisknuté plastové kartičky, která nepůsobí laciným dojmem.

Dárkový koš pro obchodní partnery

Výběr dokonalého dárku se vždy jeví jako trochu náročný proces, ale ve skutečnosti to tak nemusí být. Pokud víte pár věcí o svém obchodním partnerovi, pravděpodobně by pro Vás neměl být problém najít ten správný dárek.

Neváhejte sa však inspirovat i našimi tipy na dárky pro své obchodní partnery nebo TOP klienty. Věříme, že i díky nim tento rok v jejich očích zabodujete a toto milé gesto pomůže Vašim pracovním aktivitám a novým obchodům v následujícím roku.

Chci dát vyrobit kalendáře