Co si s sebou sbalit na letní festival? | Dárečkyodsrdce.cz
18.07.2023
DarčekyOdSrdca
2023-07-18 Co si s sebou sbalit na letní festival?      Délka čtení: 3 min.

Co si s sebou sbalit na letní festival?

Letní festival je událost, která je pro mnohé vrcholem léta. Vybrali jste si tento rok i Vy nějaký nebo máte už svůj seznam letních festivalů, které jednoduše musíte absolvovat? V tom případě čtěte dál. Dozvíte se, jak se dostatečně vhodně připravit a co všechno si na letní festival rozhodně musíte zabalit.

letný festival

Přípravu na letní festival nepodceňujte

Je totiž klíčová. Nestačí si jen dostatečně zřetelně v kalendáři vyznačit datum události. Důležité je, proběhnout i informace, které pořadatelé zasílají mailem nebo zveřejňují na webových stránkách. Najdete je v části Informace pro účastníky nebo FAQ (často kladené otázky).

Nejdůležitější se týkají, samozřejmě, programu. Přesvědčte se, kdy a na kterém stage-i se koná program, který rozhodně nechcete propást. Kompletní program nebo line-up určitě najdete i na různých propagačních letácích přímo na místě festivalu. Kromě toho si prověřte, jak byste se měli na festivalu pohybovat. Či a kde jsou vyhrazena místa ke stanování, kde jsou tribuny na sezení a případně i VIP zóna. Presvědčte se, jestli můžete s náramkem nebo jiným identifikátorem opustit areál letního festivalu.

Důležitou součástí je i doprava. Pokud plánujete přijet autem, zaměřte svoji pozornost na možnosti parkování (místo, cena a pod.). V opačném případě si zjistěte navazující dopravní spoje (vlak, mhd, kyvadlová doprava). Ideálně i ty zpáteční. A nakonec proběhněte i bezpečnostní upozornění a informace o lékařské starostlivosti, v případě potřeby. Možnosti stravování Vám dají jasnou představu o tom, kolik jídla a nápojů si se sebou vzít.

Seznam důležitých věcí, které si vzít na letní festival

Vstupenky, doklady a hotovost

Asi nejdůležitější věci, bez kterých se na festivalu neobejdete. Dobrým tipem je vzít si sebou jedno pevné a odolné pouzdro, kde budete mít všechny osobní věci pěkně pohromadě. Co se týká finanční hotovosti, pokuste se zjistit si už předem, kde všude budete moci platit kartou a u kterých prodejců se bez hotovosti v kapse neobejdete.

Obuv a oblečení vhodné na festival

Předpověď počasí pár dní předem by Vás měla dostatečně obeznámit s tím, kolik a jaké oblečení si vzít. Také závisí na tom, kolik dní plánujete na festivalu strávit. Doporučujeme sáhnout po pohodlných a uniformních kouscích, které můžete navzájem kombinovat a které nezaberou mnoho místa.

Dobrou volbou jsou rychleschnoucí materiály a jedna letní nepremokavá bunda, která Vás ochrání během přeháněk. Podobně je to i v případě bot. I když jsou vzdušné sandálky lákavou možností, nezapomínejte na večerní chlad a nevyzpytatelnost počasí. Plátěnky nebo botasky jsou v tomto případě lepší volbou.

Pokud chcete na letním festivalu vzbudit pozornost, vsaďte na personalizované kousky – oblečení, které si můžete vytvořit podle svých představ. Tričko s vtipným nápisem, nebo mikina s fotkou oblíbeného zpěváka rozhodně zaujmou všechny okolo

mikina s vlastním potiskem

Stan a celta se na letní festival budou hodit

Vícedenní festival si vyžaduje i přípravu z pohledu nocování. Pokud nepatříte k dobrodruhům, kteří rádi přespávají přímo pod hvězdami, nezapomeňte si vzít stan. K němu se vždy hodí nepremokavá celta. Buď jako podklad pod stan nebo praktický přístřešek na ochranu před deštěm či sluncem. Pokud to možnosti na festivalu dovolují, neopakovatelný zážitek si můžete dopřát nocováním v hamaku – lehké houpací síti, kterou však musíte upevnit o dva oporné body.

Hygienické potřeby v šikovném balení

I když řádně okřesaná, ale hygiena musí být. I na letním festivalu. Zásoby toaletního papíru (skvělým tipem je vlhčený toaletní papír), zubní kartáček s minibalením pasty a základní léky na běžné komplikace (bolest, trávící problémy atp.) by ve vaší výbavě neměli chybět.

Jídlo a nápoje na letním festivalu

Pokud už jste si ověřili možnosti stravování, které budou na festivalu dostupné, máte představu o tom, co všechno si přibalit. Pár trvanlivých snacků, ovoce plné energie a termosku, kterou si v případě potřeby můžete doplnit jakoukoliv jinou tekutinou nebo vodou dostupnou přímo na festivalu, rozhodně nezapomeňte. Trendy nápad je vytvořit si vlastní plechový hrneček s potiskem, který se k charakteru festivalu hodí jako vyšitý. Využijete ho nejen na běžné nápoje, ale klidně i na kávu se sebou, kterou si můžete nechat připravit v některém ze stánků. Ti z progresivnějších prodejců Vám dokonce malou sumu za použití vlastního hrnečku i odpočítají.

Powerbanky a ochranná pouzdra

Kdysi se na letní festival chodilo úplně vypnout. Dnes, naopak, všichni zapínáme. Hlavně mobily. Abyste mohli natočit všechny reels a uploadnout všechny stories, nezapomeňte si přibalit záložní energii v podobě powerbanky. Dobrou radou je i odolné puzdro na telefon nebo jiné důležité drobnosti, které si sebou berete.

Nakonec, nezapomeňte si přibalit dobrou náladu. A letní festival si dosytosti užít. Věříme, že se Vám to i díky našim tipům, co si sbalit a jak se na něj připravit, podaří na výbornou.

Vytvořit si tričko na festival